Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Medycyna niekonwencjonalna oferuje dziś wiele technik leczniczych, które wykazują się skutecznością w leczeniu różnego rodzaju schorzeń, są też popularnie wykorzystywane jako wspomaganie w leczeniu konwencjonalnym. Jedną z takich technik jest aromaterapia. Wykorzystuje ona substancje lotne pochodzenia roślinnego, głównie olejki eteryczne.

Aromaterapia – różne drogi do jednego celu

We współczesnej aromaterapii wykorzystuje się przede wszystkim preparaty skoncentrowanych olejków eterycznych w zestandaryzowanych stężeniach, oraz ich mieszanki. Aromaterapeuci stosują zarówno techniki tradycyjne, jak i wciąż wynajdują sposoby zupełnie nowoczesne na wykorzystanie substancji zapachowych w leczeniu. Najpopularniejsze metody i środki aromaterapii to różnego rodzaju inhalacje, ale też masaże, kąpiele i kompresy z zastosowaniem wykorzystywanych w tym rodzaju terapii olejków eterycznych.

Olejki eteryczne to mieszanki różnego rodzaju organicznych związków chemicznych pochodzenia roślinnego. Właśnie olejki eteryczne odpowiedzialne są za zapach roślin i mają dla nich ogromne znaczenie. Rośliny używają olejków eterycznych zarówno do przyciągania, na przykład zapylających je owadów, jak i do odstraszania – w przypadku olejków o mniej przyjemnym zapachu. Wykorzystanie olejków eterycznych w terapii ma już bardzo długą historię i dowiedziono skuteczności ich użycia w przypadku różnego rodzaju schorzeń. Najczęściej jednak używa się ich jako metody wspomagania leczenia przy pomocy medycyny konwencjonalnej.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl