Ziołolecznictwo to jeden z najstarszych działów medycyny – tak stary jak cywilizacja ludzka, a dzisiaj rozwijany z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Bardzo popularną i łatwo dostępną formą stosowania ziół są popularne, gotowe mieszanki, w których można znaleźć wiele ziół skutecznych na daną dolegliwość. Znanym i cenionym rodzajem mieszanek ziołowych są zioła szwedzkie.

Zioła szwedzkie – prozdrowotna mieszanka ziół dobra na prawie wszystko

Mieszanka znana obecnie jako szwedzkie zioła, swoją historię rozpoczęła stulecia temu. Związany z nią jest "ojciec medycyny nowożytnej" Paracelsus, właściwie Phillippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim, żyjący na przełomie piętnastego i szesnastego wieku lekarz, przyrodnik, twórca mieszanki: Elixir Ad Longam Vitam (lekarstwa na długowieczność) mieszanki ziół, które stulecia później "ożywił" szwedzki lekarz Klaus Samst. Jako że dużo materiałów wiąże cudowną mieszankę ze szwedzkim lekarzem i znachorem, przyjęło się używać nazwy jako "szwedzkie zioła". Miejsce w nowożytnym ziołolecznictwie szwedzkie zioła zawdzięczają Marii Treben - niemieckiej znachorce, autorki bestellerowego poradnika "Apteka Pana Boga". Pani Treben opisała w nim cudowne właściwości, recepturę szwedzkich ziół. Obecnie uznaje się że jej mieszanka jest tą właściwą i najskuteczniejszą.

Szwedzkie zioła to tradycyjna, europejska mieszanka ziół, która występuje w wielu wariantach, różniących się nieco składem i proporcjami składników. Autorem najpopularniejszej z tych obecnie dostępnych na rynku mieszanek jest austriacka zielarka Maria Treben, za sprawą której zioła szwedzkie stały się popularne najpierw w krajach niemieckojęzycznych, a później w całej Europie. Dzięki swojej skuteczności w leczeniu różnych przypadłości mieszanka ziół szwedzkich zyskała sobie wielką popularność i uznanie. Również dzisiaj nie powinno zabraknąć ich w domowej apteczce.

Zioła szwedzkie stosowane są na wiele różnych dolegliwości. Najczęściej na problemy żołądkowe, ale tez inne dolegliwości związane z układem pokarmowym. Stosowane wewnętrznie przynoszą ulgę w różnego rodzaju stanach zapalnych. Stosowane zewnętrznie używane są w leczeniu zmian skórnych, łagodzeniu skutków oparzeń, czy odmrożeń.

Skład ziół szwedzkich Marii Treben to jedenaście ziół. W mieszance znajdują się: dziewięćsił, teriak, arcydzięgiel, rabarbar, manna, senes, szafran, mirra, aloes, kurkuma i kamfora. Zastosowane w mieszance zioła i substancje mają bardzo szerokie spektrum działania, od ogólnie prozdrowotnego, do działającego w przypadku konkretnych objawów. Zioła te wspomagają działanie układu odpornościowego, działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie, wspomagają trawienie, pomagają zwalczać infekcje, działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

W ofercie sklepu Zdrowotnia znajdują się zarówno zioła w postaci suchych, gotowych do zaparzenia mieszanek, jak i w postaci płynnej – nalewek i wyciągów. Dostępne zioła szwedzkie mogą być stosowane zewnętrznie, jak również wewnętrznie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl